Pułapki na krety

Pułapki na krety.

 

Ten kto ma własny ogród na pewno nie raz przekonał się jaką nieprzyjemność potrafią sprawić te małe ssaki. Poranny widok wykopanych kretowin w najlepszym wypadku może nas wprowadzić w nieodpowiedni nastrój. Z pozoru drobny i włochaty zwierzak zdolny jest sprostać nie jednemu warzywniakowi na swojej krętej ścieżce. Pulchna i żyzna gleba to jedno niekończące się dla kreta obfite miejsce z dostępem do pożywienia. Kiedyś zielony i równy trawnik po odwiedzinach kreciej rodziny może nabawić się nierówności. Podgryzione korzenie krzewów i kwiatów spowodują ich gnicie co w konsekwencji sprowadzi nasz ogród do rangi mało atrakcyjnego miejsca.   

O kretach słów kilka.

Kret europejski a dokładniej (Talpa europaea) to stworzenie niedużych rozmiarów dochodzących do 20 centymetrów i wadzę 120 gram. Nasz śmiałek nie zważa jednak na swoje proporcje ciała, dzięki silnym łapom z zakrzywionymi do tyłu pazurami potrafi jednej nocy wykopać 20 metrów tuneli i uformować aż 30 kopców! Zamieszkuje głównie gleby próchniczne, wilgotne bogate w pożywny dla niego pokarm. Do zbudowania swojego podziemnego legowiska wybiera najczęściej mech i trawę, jego legowisko pełni również funkcję spiżarni w której magazynuje rośliny oraz dżdżownice z podgryzionym układem nerwowym tak aby nigdzie nie uciekły.

Zwalczanie kretów. 
 

Sposobów na walkę z kretami jest tak naprawdę kilka. Poniżej postaramy się Państwu przedstawić kilka rozwiązań które pomogą pozbyć się „kreciego problemu”. Podczas walki z kretami pamiętajmy jednak o tym że są one pod ochroną i nie można ich zabijać. 

Wibracyjne odstraszanie kretów.

 

Krety jako zwierzęta o wyostrzonym zmyśle słuchu oraz ogonie czułym na drgania są wyjątkowo podatne na dźwiękowo-wibracyjne odstraszacze. Wybór jednego z poniższych rozwiązań może okazać się celną decyzją.

 

Odstraszacz kretów 800 m2.

 
czym odstraszyć krety

Odstraszacz emituje dźwięk i wibrację co 30 sekund o częstotliwości od 300 do 1000 Hz. Odstraszacz na krety działa przez 24h/dobę, zasilany czterema bateriami R20. Efekty są już widoczne po 5 dniach od korzystania z odstraszacza. (OFERTA)

 

Odstraszacz kretów 1000 m2.

 solarny odstraszacz kretów

Kolejny odstraszacz który chcemy Państwu zaproponować to solarny odstraszacz kretów. Nie wymaga on zasilania w postaci baterii, w górnej części urządzenia został zamontowany panel słoneczny który ładuję odstraszacz. Częstotliwość emitowanych wibracji i dźwięków to 400-1000 Hz. Odstraszacz działa 24h/dobę. (OFERTA)

 

Odstraszacz kretów 1500 m2.

 wibracyjny odstraszacz kretów

Jest to najbardziej zaawansowany wibracyjno-dźwiękowy odstraszacz na krety w naszej ofercie. Cechuję go zwiększony zasięg działania oraz podwyższona częstotliwość emitowanych dźwięków i wibracji do 20 sekund. Pasmo przenoszenia to 300-1000 Hz. (OFERTA

 

Wszystkie trzy odstraszacze najlepiej działają w ziemi wilgotnej i gliniastej, w przypadku ziemi suchej i piaskowej efekt przewodzenia fal dźwiękowych i wibracji może być mniejszy nawet o połowę.

 

Pułapki na krety.

 

Łapka na krety model 1

 łapka na krety

Uniwersalne rozwiązanie wykorzystujące mechanizm zapadkowy. Łapkę należy umieścić wewnątrz kopca lub korytarza, niczego nieświadomy gryzoń dotykając blaszki doprowadzi do uruchomienia mechanizmu który go zakleszczy i uniemożliwi dalsze poruszanie. (OFERTA)

 

Łapka na krety Defenders STV 312

 łapka na krety

Pułapka renomowanego Brytyjskiego producenta STV. Mechanizm zakleszczający działa podobnie jak w modelu 1. Łapkę na krety należy zamontować wewnątrz korytarza lub tunelu wykopanego przez kreta. (OFERTA)© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(odstraszacz kretów, jak pozbyć się kreta, odstraszacz na krety, odstraszacze kretów, solarny odstraszacz kretów, problem z kretami, wibracyjny odstraszacz kretów, łapka na krety, pułapka na krety, zwalczanie kretów)