Jak pozbyć się kuny?

Poddasze – tajemnicze piski, szuranie, odgłosy gryzienia, wspinania się, czy na pewno słyszymy mysz? Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z obecności nieproszonego gościa.. 

odstraszanie kun

 

Podobnie jak większość małych łasicowatych kuna domowa charakteryzuje się wydłużonym ciałem i krótkimi nogami. Żywi się m.in  gryzoniami, ptakami, owadami, owocami. Te śliczne i pożyteczne  zwierzęta nie zawsze są jednak mile widziane w naszych gospodarstwach. Kuny często „napadają” na kurniki, klatki z królikami, gołębniki. Zwierzęta te wchodzą pod maski rozgrzanych samochodów w poszukiwaniu ciepła. Przygotowując sobie legowisko,  często niszczą przewody paliwowe, spryskiwaczy oraz elektryczne.

Kuny jak większość zwierząt poszukują bezpiecznych miejsc gdzie będą mogły się osiedlić, ochronić przez mrozem, wychować młode. Najchętniej wybierają miejsca dające ochronę przed warunkami atmosferycznymi, niedostępne dla innych drapieżników, w bliskiej odległości od źródła pożywienia. Można je  spotkać m.in. na poddaszach budynków, stodołach, w garażach.

Jak sobie poradzić z tym nocnym łowcą?

Sposobów jest kilka.. Jeśli nasz problem dotyczy samochodu i poprzegryzanych kabli, warto zaopatrzyć się w samochodowy odstraszacz KEMO. Jest to bardzo oszczędne w pobór prądu urządzenie (0,1 Wh), które działa poprzez emisję tonów ultradźwiękowych. Nadaje się do odstraszania kun oraz gryzoni. Urządzenie wystarcz zamontować w komorze silnika. Elektronika produktu jest zabezpieczona przed zabrudzeniem i wilgocią. Istnieje możliwość zaprogramowania odstraszacza w taki sposób, aby urządzenie aktywowało się dopiero po wyłączeniu silnika.

KEMO M100N

odstraszacz kun


KEMO M175

odstraszanie kun


Wodoodporny odstraszacz z płytkami wysokiego napięcia KEMO M176




Wodoodporny odstraszacz kun Kemo M180

odstraszacz kun, odstraszacz kun samochodowy, na kuny do samochodu, kemo
Co jeśli problem dotyczy domu lub otoczenia wokół niego?

Również wskazane jest zastosowanie odstraszaczy emitujących wysokie dźwięki. Przedstawione poniżej odstraszacze oferują jednak większy zasięg działania.

Domowy odstraszacz kun Duo-Pro Pestrepeller


domowy odstraszacz kun
Przenośny odstraszacz kun na baterie Kemo FG015

odstraszacz kun, domowy odstraszacz kun, odstraszacz na kuny, jak pozbyć się kuny, kuna w domu
Wodoodporny odstraszacz kun Kemo M234


odstraszacz kun, sposób na kunę, domowy odstraszacz kun, kuna w domu

W zależności od tego czy mają Państwo problem z kunami pod dachem czy też na zewnątrz oferowane są różne rodzaje odstraszaczy. W różnych modelach inaczej kształtuje się obszar ochronny: między 60 – 800m2, a także częstotliwość: 7kHz do 65kHz. Niektóre urządzenia mają wbudowane potencjometry, dzięki czemu można ustalić częstotliwość emitowanych fal w zależności od zwierzęcia, które nas niepokoi. Pamiętajmy jednak, że aby urządzenie było skuteczne powinno pracować przez cały rok w dzień i w nocy. Warto zmieniać położenie urządzenia i od czasu do czasu je wyłączać. Dzięki takim zabiegom płoszone zwierzęta będą zaskakiwane zmiennymi warunkami pracy urządzenia.

 

Niewątpliwie dobrym uzupełnieniem powyższych metod, będzie zamontowanie maty ochronnej. Te bezpieczne dla zwierząt produkty, skuteczne odgradzanie drogi dostępu niepożądanym gościom. W zależności od potrzeb dostępne są maty o wymiarach 29x9cm oraz 45×3 cm w kształcie kątownika, które doskonale nadają się do zamontowania na płotach czy balustradach. Można zamontować je na kolanach rur spustowych, belkach konstrukcyjnych dachu, murach itp.

Mata duża STV 23cm x 9cm


mata zabezpieczająca

Mata wąska 45cm x 3cm


mata ochronna na kuny


Mata wąska-kątowa 45cm x 3cm

mata zabezpieczająca wtargnięcie kuny

Aby uniemożliwić kunie wspinanie się na budynek zalecane jest by zabezpieczyć rynny kolcami. Takie kolce montujemy na pionowej rynnie owijając elastyczną podstawę kolca wokół rynny i spinając moduł kolców opaską montażową lub drutem. Stanowi to idealne uzupełnienie dla innych rozwiązań, poprzez wytworzenie fizycznej bariery dla przyszłych odwiedzających nas niechcianych lokatoró.

Kolce na kunę 



Aby zapewnić sobie sukces w odstraszaniu tak zdeterminowanych jak kuny zwierząt, warto jest dobrać rozwiązania działające odstraszająco na wszystkie zmysły zwierząt, a więc odstraszacz i środki odstraszające zapachem, oraz stworzyć skuteczną barierę (kolce). Pomocne może być również zabezpieczenie wszelkich otworów nasączoną środkiem odstraszającym wełną mineralną.

Wszystkie odstraszacze objęte są min. roczną gwarancją i posiadają instrukcję obsługi w języku polskim. Jeśli jednak mają Państwo problem z doborem odpowiedniego urządzenia, prosimy kontaktować się z naszym doradcą.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Popularne kategorie