Dźwiękowy odstraszacz ptaków " Bird Gard SUPER PRO AMP " (sady, ogrody, parki, lotniska, wysypiska)

Cena: 19 990,00

Zaawanosowany odstraszacz ptaków

Odstraszacz ptaków Bird Gard  Super Pro został wyposażony w zaawansowany panel kontrolny który pozwala na ustawienie w dowolny sposób rozbudowanych funkcji urządzenia. Urządzenie Bird Gard Super Pro umożliwia wybór m.in.: rodzaju emitowanych odgłosów ptaków drapieżnych, porę dnia aktywacji urządzenia, częstotliwość wydawania dźwięków oraz tryb pracy (losowy/standardowy). Odstraszacz Bird Gard SUPER PRO AMP zawiera dwa wysokiej jakości wzmacniacze, które są zdolne do zasilania specjalnie do tego przeznaczonych 20 zestawów głośnikowych. Intensywny dźwięk jest w stanie pokryć 16 ha. Wewnątrz wbudowany ma elektroniczny system oparty na technologii półprzewodnikowej, oraz obudowę typu NEMA odpowiednią dla większości zastosowań. Łatwy w montażu, można go umocować na palach lub słupach wykorzystując załączone wsporniki i elementy mocujące. Emiter dźwięku ma zamontowany wewnątrz elektroniczny system oparty na technologii półprzewodnikowej oraz posiada obudowę typu NEMA zabezpieczającą przed czynnikami klimatycznymi - specjalnie zaprojektowana obudowa, odporna na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV.  

UWAGA! Zestaw jest w stanie wytworzyć dźwięk do 125 decybeli, zalecamy stosowanie słuchawek ochronnych na uszy. 

 Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki. Dodatkowo dużą zaletą urządzeń tego typu jest możliwość wgrania odgłosów atakowanego przez drapieżnika (nękanego) ptaka. Dzięki takiemu zabiegowi inne ptaki z gatunku nie zbliżają się do miejsca potencjalnego zagrożenia.

W przypadku urządzeń elektronicznych należy utrzymywać w czystości ich otoczenie i wprowadzać zmienne środowisko pracy, poprzez zmianę miejsca położenia i parametrów działania.

Najlepsze efekty płoszenia uzyskuje się w połączeniu z wizualnymi metodami odstraszania ptaków, na przykład z makietami ptaków drapieżnych,balonami stresowymi, taśmami hologramowymi itp.

Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą skuteczne! Odradzamy ich montaż w miejscach bezpiecznych oraz przyjaznych dla gniazdowania i rozmnażania (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane przez człowieka lub drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na bardzo wysokim poziomie.

Przed zakupem urządzenia należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska  z dnia 12 października 2011 r. zakazuje się umyślnego zabijania, oraz okaleczania i chwytania zwierząt objętych ochroną, ale także zakazuje się m.in. umyślnego płoszenia i niepokojenia zwierząt. W szczególnych przypadkach można ubiegać się o zezwolenie na płoszenie zwierząt od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (w przypadku braku rozwiązań alternatywnych).  

 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Zastosowanie:

Najsilniejszy dźwiękowy system płoszenia ptaków. Odstraszacz ptaków zawiera dwa wysokiej jakości wzmacniacze, które są zdolne do zasilania specjalnie do tego przeznaczonych 20 zestawów głośnikowych. Płoszenie i odstraszanie ptaków z lotnisk, wysypisk, stawów, jezior, ogrodów, sadów, plantacji, parków, portów o dużej powierzchni to zadania jakim sprosta dźwiękowy odstraszacz ptaków Bird Gard SUPER PRO AMP.

Specyfikacja:


Wymiary zewnętrzne: 12,5"x8"x5,625"
Zasięg: 16 ha
Zakres emitowanych częstotliwości: 2.000-5000 Hz
Rodzaj zasilania: 3 AMP Bateria słoneczna, akumulator

Zawartość zestawu:

Generator dźwięku
2 wbudowane wzmacniacze (duża moc)
20 zestawów głośnikowych z okablowaniem
bateria słoneczna
przewód do akumulatora z klemą
elementy montażowe.


© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.