Pluskwy zwalczanie.

Pluskwy zwalczanie.

Kilkadziesiąt lat temu pluskwa domowa została prawie całkowicie wytępiona. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jednak znów się pojawiła nękając ludzi i zwierzęta domowe. Możemy ją najczęściej spotkać w mieszkaniach, motelach, środkach transportu publicznego i tym podobnych miejscach. Stare materace, wiekowe tapczany, leciwe obrazy stanowią ulubioną lokalizację tych insektów. 

Z czym mamy do czynienia?

Z niedużym owadem należącym do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. Spłaszczony brązowo-czerwony owad o długości około 5 milimetrów, owalnym kształcie ciała, często mylony z kleszczem o którym mogą Państwo przeczytać TUTAJ. Pluskwa domowa nie posiada skrzydeł, nie umie też skakać, za to potrafi wspinać się po ścianach, murach i innych tego typu powierzchniach. Potrafi przeżyć bez pożywienia okres około trzech miesięcy, w przypadku dalszego braku pokarmu może wprowadzić swoje ciało w stan hibernacji trwającej nawet rok. Warunkiem tak długiego okresu stagnacji jest niska temperatura otoczenia sprzyjająca znacznemu obniżeniu funkcji życiowych. Dorosła samica składa około dwóch jaj dziennie które są wielkości ziarnka piasku. Czas potrzebny do wylęgu jaj to około 1 tydzień przy temperaturze pokojowej. 

Nocne podgryzanie. 

Pluskwy domowe żerują głównie w nocy, mogą one wtedy niepostrzeżenie wysysać krew z głęboko śpiących ofiar. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne, ślina tych insektów zawiera specjalne enzymy znieczulające. Przeciętny czas pobierania krwi to około 10 minut po tym czasie pasożyt opuszcza swojego żywiciela. Ofiara dowiaduję się o ukąszeniu dopiero po samym fakcie. Poranne zaczerwienione oraz swędzące miejsce na naszym ciele może świadczyć o obecności 
cimex lectularius w naszym otoczeniu. Warto zwrócić uwagę na fakt iż część ludzi nie reaguje na ukąszenia pluskiew, ich ciało nie zdradza żadnych oznak po ugryzieniu. Mogłoby się wydawać więc że te owady przenoszą dużo chorób, jest jednak inaczej, posiadają one zazwyczaj tylko jednego żywiciela w ciągu życia z którego czerpią krew. W większości przypadków więc nie przenoszą one żadnych chorób w przeciwieństwie do komarów które posiadają więcej niż jednego żywiciela. Nocne ugryzienia wywołują jednak pojawienie się uczucia dyskomfortu psychicznego u poszkodowanego, mogą również prowadzić do bezsenności, bowiem trudno jest zasnąć z myślą o nocnym ataku.

Gdzie je możemy spotkać?

Pluskwy preferują miejsca które są "przesiąknięte" starością, dobrze się czują pomiędzy szparami, szczelinami, starymi meblami. Wydzielają aromat przypominający w zapachu gnijące maliny lub wegetującą kolendrę, może nas to naprowadzić na źródło problemu w naszym mieszkaniu. Spotkamy je najczęściej na przedmiotach na których ludzie i zwierzęta spędzają najwięcej czasu. Jeżeli podejrzewamy obecność pluskiew w naszym domu w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić łóżka, materace, sofy oraz fotele i krzesła. Miejsca te należy przeglądać bardzo uważnie i szczegółowo wzdłuż szwów, zszyć i marszczeń. 

Zwalczanie pluskiew.

Sposobów na walkę z tymi szkodnikami jest tak naprawdę kilka. Można się ich pozbyć między innymi za pomocą firm które specjalizują się w tego typu usługach. Zamówienie takiego serwisu jednak wiąże się nie tylko z ogromnymi kosztami oczyszczenia naszego lokum, musimy wziąć pod uwagę również stan naszego mieszkania po zakończeniu deratyzacji a będzie ono wyglądało jak po przejściu tornada. Dodać można tylko tyle że użyte środki chemiczne w walce z pluskwami mogą wywołać alergię u domowników i zwierząt domowych. Jako profesjonaliści zajmujący się odstraszaniem zwierząt i owadów możemy Państwu polecić jedną z najbardziej skutecznych metod odstraszających dostępnych na rynku - odstraszanie ultradźwiękami. Ultradźwięki emitowane przez urządzenia są niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych, jednakże u pluskiew i innych insektów wywołują uczucie dyskomfortu i konieczność opuszczenia terenu na którym się znajdują. Urządzenia powinny być uruchomione przez 24h na dobę siedem dni w tygodniu. Po około miesiącu czasu użytkowania pluskwy opuszczą pomieszczenie w którym się znajdują. Jest to metoda bezinwazyjna, nie wymagająca żadnych trucizn ani środków chemicznych. Poniżej znajduję się nasza oferta. 


Ultradźwiękowy odstraszacz Pest Reppeler

pluskwy domowe jak się ich pozbyć

Ultradźwiękowy odstraszacz  Ultrasonic Attack Wave Pestrepeeler

pluskwy zwalczanie domowe sposoby

Ultradźwiękowy odstraszacz Duo-Pro

pluskwa domowa jak się pozbyć

Możemy Państwu również zaoferować gamę preparatów eliminujących pluskwy.

Zabójczo skuteczny środek na pluskwy - to bardzo mocny preparat na pluskwy natychmiastowo zabijąjacy insekty. Środek owadobójczy w specjalnym samoopróżniającym się sprayu. 
Środek na pluskwy wystarczy postawić na środku pomieszczenia, wcisnąć do końca spust i opuścić pomieszczenie. W ciągu 10 minut pomieszczenie wypełni mgła insektycydu, która skutecznie pozbędzie się pluskiew w mieszkaniu. Pojedynczy kartusz (150ml) wystarczy do dezynsekcji mieszkania o kubaturze ok. 80 m3. 


pluskwy zwalczanieKoncentrat środka na pluskwy - 30ml preparatu pozwala na przygotowanie aż 5l gotowego oprysku na pluskwy.

zwalczanie pluskiew

 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(pluskwy zwalczanie, zwalczanie pluskiew, pluskwy domowe, pluskwa domowa zwalczanie, zwalczanie pluskwy domowej, pluskwa zwalczanie, odstraszacz pluskiew, jak pozbyć się pluskiew, pluskwy jak się pozbyć, pluskwa jak się pozbyć, pluskwa domowa jak się pozbyć, jak wytępić pluskwy z domu, jak pozbyć się pluskwy z łóżka, jak wytępić pluskwy, sposoby na pluskwy, pluskwy domowe jak się ich pozbyć, pluskwy zwalczanie domowe sposoby)