Jak pozbyć się os?

Jak pozbyć się os?
 

Razem z pojawieniem się wiosny wiele jej elementów może nas wprawić w wyśmienity nastój. Rozkwitające kwiaty, poranny śpiew ptaków czy też zielony ogród pełen warzyw to tylko część korzyści jakie ma ona nam do zaoferowania. Rozgrzewające promienie słońca zachęcają do wiosennego przebudzenia okoliczną faunę i florę. Z tego zaproszenia korzystają również osy, szeroko występujące owady na terenie Polski.

Jak rozpoznać osę?

Osy występujące na obszarze Polski cechują się masywną budową ciała wynoszącą od 7 do 45 mm. Posiadają wystające z tyłu tułowia żądło gotowe do ataku. Ich korpus jest koloru czarnego z przeplatanymi pasami barwy żółtej. Osy posiadające dużą ilość czarnych kropek na głowie charakteryzują się wyjątkową agresywnością. Z natury prowadzą samotniczy tryb życia stroniąc od innych osobników. Przyczyniają się do regulacji występowania komarów, meszek, much i wielu innych owadów. Uznawane są jednak jako gatunek inwazyjny, szkodliwy.

Czy użądlenie osy boli ?

Użądlenie osy to bolesna sprawa, w przeciwieństwie do pszczół które zostawiają swoje żądło w ciele osa nie ma takiego problemu, w razie potrzeby może nas ukłuć wielokrotnie. Jad który wstrzykuję swojej ofierze jest mało szkodliwy dla człowieka, jednak osoby uczulone powinny go unikać, ich ukłucie może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Jad osy zawiera feromony wywołujące agresję u innych os, insekt który nas użądli poniekąd oznacza nas jako cel.

Jak w takim razie się przed nimi chronić?

W okresie letnim powinniśmy unikać noszenia jasnych kolorów ubrań które działają jak magnez i przyciągają różne insekty. Aplikacja intensywnych i słodkich perfum na nasze ciało też nie jest najlepszym pomysłem, osy zwabione słodkimi zapachami mogą mylić nas z kwiatami z których czerpią nektar. Pamiętajmy również o niepozostawianiu niedojedzonego jedzenia, niedomkniętych koszach na śmieci oraz innych źródłach pożywienia które mogą przyciągnąć osy. Ciekawym rozwiązaniem w walce z osami mogą okazać się łapki elektryczne które firma odstraszanie.pl posiada w swojej ofercie. Łapki działają już po pierwszym kontakcie owada z metalowymi drucikami, poniżej przedstawiamy kilka modeli które posiadamy w swojej ofercie.

Elektryczna łapka na osy z paralizatorem

elektryczna łapka na osy z paralizatorem

Elektryczna łapka na osy The Buzz Bug Bat

łapka z paralizatorem na osy

Profesjonalna elektryczna łapka na osy The Buzz Bug Zapper

co na osy

Firma odstraszanie.pl może Państwu polecić również specjalną pułapkę na osy która umożliwia owadom dostanie się do jej środka, przy czym wydostanie się z niej jest bardzo trudne. Osy są wabione słodkim zapachem atraktantu - lepkiego płynu umieszczanego wewnątrz pułapki.

Pułapka na osy WINDHAGER

pułapka na osy

Płyn wabiący do pułapki WINDHAGER

płyn na osy do pułapki

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(domowa pułapka na muchy, domowy sposób na muchy, coś na muchy, pułapka na muchy, sposób na muchy, jak pozbyć się much, co odstrasza muchy, co odstrasza muchy, środek na muchy, preparat na muchy, pułapki na muchy, jak zwalczyć muchy, zwalczanie much, co na muchy)