Co na mrówki?

Co na mrówki?

  

Organizując letni piknik możemy liczyć na to że mrówki będą pierwszymi nieproszonymi gośćmi którzy się na nim zjawią. Mrówki jako przedstawiciele najliczniejszej grupy owadów na świecie zdominowały prawie wszystkie kontynenty naszej planety. Możemy je spotkać na słonecznych wybrzeżach Kalifornii, przemierzając rozgrzane piaszczyste pustynie Afryki na lasach eukaliptusowych Australii kończąc. Jedynie Antarktyda i Arktyka oparły się ich niekończącej ekspansji która trwa nieprzerwanie od ponad 130 milionów lat.

 

Jeden wielki super organizm.

 

Siła tych małych owadów tkwi w grupie. Podobnie jak ludzie tworzą struktury potrafiąc wykonywać zadania które niebyły by osiągalne dla pojedynczych jednostek. Każda mrówka ma szczególnie przydzieloną rolę w koloni której się trzyma. Poszczególne osobniki umieją oszacować swój wiek, wiedząc że pozostało im raptem kilkanaście dni życia są w stanie podjąć się wyjątkowo ciężkich i ryzykownych zadań. Wszystko to po to aby młodsze mrówki nie musiały narażać swojego życia na niebezpieczeństwo. Matka natura w toku ewolucji wyewoluowała 12 tysięcy oddzielnych gatunków które są przystosowane do różnych warunków w jakich przyszło im funkcjonować. Warto tutaj nakreślić jeden z gatunków Paraponera clavata nazywaną mrówką pociskiem. Ten rodzaj mrówek pochodzi z tropikalnych deszczowych lasów Amazonii, osiąga długość ciała do dwóch i pół centymetra co czyni ją największym przedstawicielem mrówkowatych. Ukąszenie tego insekta jest porównywalne do bólu wywołanego podczas postrzału z pistoletu. W skali bólu Schmidta Paraponera zajmuje chwalebne pierwsze miejsce pozostawiając swoich konkurentów daleko w tyle. 

Kilka ciekawych faktów.

- Pojedyncza mrówka jest w stanie podnieść nawet 20 krotność wagi swojego ciała.

- Mrówki nie słyszą, do "nasłuchiwania" wykorzystują wibrację.

- W komunikacji posługują się feromonami, wysyłając krótkie informacje są wstanie informować się wzajemnie o niebezpieczeństwie czy też lokacji pożywienia.

- Pojedyncze mrówki żyją zazwyczaj kilka tygodni, królowa natomiast może żyć kilkanaście lat, najstarsza odkryta królowa miała 28 lat!

- Jeżeli jedyna królowa koloni zginie, całemu mrowiskowi zostanie raptem kilka miesięcy życia. 


Jak pozbyć się mrówek?

Mrówki potrafią pojawić się w domu człowieka w najmniej oczekiwanym tego momencie. Małe rozmiary ciała pomagają im przedostać się poprzez najmniejsze szpary, wabione słodkim zapachem w cukierniczce podążają za źródłem pożywienia. Firma odstraszanie.pl przedstawia kilka uniwersalnych sposobów na walkę z mrówkami.

Proszek na mrówki

proszek na mrówki Effect

Effect proszek na mrówki to środek owadobójczy przeciw mrówkom w ekonomicznym wiaderku 500g. Posiadasz mrówki w ogrodzie? Duża ilość pozwala zlikwidować kolonię mrówek i zniszczyć powstające na terenie ogrodu kopce. Preparat na mrówki Effect działa kontaktowo. 

Środki w sprayu, aerozole i opryski

Środki i preparaty na mrówki - to skuteczny sposób by szybko i skutecznie pozbyć się mrówek. Spośród dostępnych na rynku środków owadobójczych poniżej przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

Effect Uniwersalny Środek Owadobójczy

spray owadobójczy effectEffect środek owadobójczy dwuskładnikowy w aerozolu

effect aerozol
Spray na mrówki Stop-Owadom od Asplant

spray na mrówki stop owadom

Oprysk na mrówki - środek w koncentracie do wykonania oprysku owadobójczego

oprysk na mrówki
Żel na mrówki Advion - trutka pozwalająca wyeliminować szybko całą kolonię mrówek
advion na mrówkiCo na mrówki faraona? Skuteczna trutka na faraonki od BEST-PEST

trutka na mrówki faraona


Ultradźwiękowe odstraszacze na mrówki.

Ultradźwiękowe odstraszacze to uniwersalne rozwiązania w walce z insektami. Urządzenia wysyłają ultradźwięki nie słyszalne dla ludzi, zwierząt oraz ptaków. Odstraszacze powinny być uruchomione 24h/dobę najlepiej 365 dni w roku. Efekt jest już widoczny po kilku dniach od uruchomienia. Całkowity efekt jest widoczny po 4-6 tygodniach. Poniżej znajduję się kilka modeli jakie firma odstraszanie.pl ma w swojej ofercie. 

Ultradźwiękowy odstraszacz mrówek Ultrasonic Attack Pest Reppeler


ultradźwiękowy odstraszacz przeciw mrówkom


                                                                          © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 (co na mrówki, jak odstraszyć mrówki, środek na mrówki, preparat na mrówki, odstraszacz mrówek, mrówki zwalczanie, jak poradzić sobie z mrówkami, ultradźwiękowy odstraszacz mrówek, sposób na mrówki, co na mrówki faraonki, co na mrówki na działce, co działa na mrówki)