Oprysk na komary

 Sposób na komary

 

Kolejny dzień letniego urlopu, znajdujesz się nad jeziorem i cieszysz urokliwą atmosferą jaka Cię otacza. Nagle spoglądasz na swoją rękę i widzisz świeży obrzęk świadczący o ukąszeniu, po krótkiej chwili zauważasz obok kolejny. Czar relaksującej atmosfery pryska a Ty zaczynasz rozdrapywać zaczerwienione miejsca zwiększając narastającą wewnątrz frustrację. Zarumienione obszary wskazują na ugryzienie komara, powszechnie znanego towarzysza okresu letniego.

Co wpływa na ataki ze strony komarów? Przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała, a także kwas mlekowy oraz inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym większe prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, często mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich obecności jest charakterystyczne bzyczenie. Jednak i ono może być niejednokrotnie przez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której składniki hamują krzepnięcie krwi podczas jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje wywołują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie oraz zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Jednakże pamiętajmy, że komary stanowią doskonałe pożywienie dla wielu gatunków ptaków oraz ryb. Są bardzo istotną częścią łańcucha pokarmowego. 

Jak się ochronić przed atakiem prawie że „niewidzialnego wroga” ?


W ofercie firmy odstraszanie.pl znajdą Państwo preparaty które zapewniają skuteczną ochronę przed ukąszeniem komara. Poniżej znajduję się ich krótka specyfikacja. 

 

Środek na komary Ultrathon Spray DEET 25%.

preparat na komary  


Produkt o wysokim stężeniu substancji odstraszającej DEET w wysokości 25%. Zawarta substancja czynna zapewnia działanie do 8 godzin po zastosowaniu. Preparat jest całkowicie odporny na pot, wilgoć oraz deszcz. 

Preparat na komary Mugga Spray

preparat odstraszający komary

Wyrób Belgijskiej firmy znanej jako producent jednych z najbardziej renomowanych środków odstraszających na świecie. Oferowany środek powstał przy ścisłej współpracy z Instytutem Medycy Tropikalnej w Antwerpii. Preparat zawiera substancję czynną DEET zapewniającą ochronę przed komarami. Preparat występuję w formie spray oraz roll-on.

Preparat na komary Mugga Roll-on

odstraszanie komarów mugga

Dla wymagających, pragnących 100% ochrony przed komarami Mugga przygotowała środki o wysokim stężeniu DEET. Mugga Strong to seria preparatów o 50% stężeniu DEET. Mugga Strong sprawdzi się jako środek na komary tropikalne i preparat na kleszcze dla podróżujących w dalekie kraje egzotyczne. Produkty tej serii chętnie wybierane są również przez ludzi wykonujących rutynowe czynności na świeżym powietrzu. Są idealnym wyborem dla służb mundurowych, leśniczych, wędkarzy i myśliwych. Preparaty na kleszcze i środki na komary Mugga Strong występują w wersji spray o pojemności 75 ml i wersji roll-on o pojemności 50ml.

Środek na komary Mugga Strong Spray

środek na komary, preparat na kleszcze, mugga, deet

Środek na komary Mugga Strong roll-on

środek na komary, preparat na kleszcze, mugga, deet
Środki na komary dla kobiet w ciąży i dzieci.

Ciąża to wyjątkowy stan dla kobiety w którym powinna ona stosować tylko wyłącznie produkty ekologiczne, zawierające naturalny i sprawdzony skład. Środki na komary firmy Chicco zawierają specjalnie dobraną formułę nie zawierającą substancji DEET. Substancja czynna została zastąpiona Citriodolem wyciągiem z Australijskiego eukaliptusa. Produkt ekologiczny pozbawiony alkoholu, barwników i parabenów. Nadaję się do stosowania przez kobiety w ciąży, dzieci oraz niemowlęta. Produkt występuję w sprayu oraz kulce.


Środek na komary Chicco Spray 

Środek na komary dla kobiet w ciąży


Środek na komary Chicco Roll-on

preparat na komary dla dzieci

 

Ultradźwiękowe odstraszacze komarów

Ultradźwiękowe odstraszacze komarów działają na zasadzie emisji dźwięków o częstotliwości słyszalnej tylko przez komary. Tworzą swoistą "barierę dźwiękową" wywołując dyskomfort u owadów znajdujących się w okolicy odstraszacza. 

Odstraszacz komarów Mosquito-Repeller

ultradźwiękowy odstraszacz na komary

Odstraszacz komarów Mosquito-Away

ultradźwiękowy odstraszacz przeciw komarom

Odstraszacz komarów Mosquito OFF-B.

ultradźwiękowe odstraszanie komarów

Odstraszacz na komary i kleszcze Skudo

odstraszacz na komary do gniazdka


Co jednak zrobić jeżeli zostaliśmy już ukąszeni ?

Czasami może zdarzyć się tak że mimo usilnych prób ochrony naszego ciała zostaniemy ukąszeni. Drapanie zarumienionego miejsca może jednak tylko pogorszyć sytuację. Firma odstraszanie.pl posiada w swoim asortymencie produkty z przeznaczeniem na tę niesprzyjającą okoliczność losu.


Balsam kojący Mugga.

łagodzący sztyft po ukąszeniu komara 

Preparat łagodzący zawiera ekstrakty roślinne powszechnie znane ze swoich łagodzących właściwości. Wykazuję działanie łagodzące i kojące na podrażnioną skórę. 


ZAP-IT na ugryzienia komarów 

co na ugryzienie komara


Urządzenie ZAP-IT to wysokiej jakości kieszonkowy produkt z przeznaczeniem do łagodzenia skutków ukąszeń komarów i innych insektów. Urządzenie generuje nieduży ładunek elektryczny który powoduje blokowanie wydzielania się histaminy, organicznego związku powodującego swędzenie. Komary bywają bardzo uciążliwe, dlatego korzystajmy z dostępnych metod przeciwdziałających ugryzieniom oraz ewentualnym i niepotrzebnym powikłaniom.


  © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(sposoby na komary, preparat na komary, skuteczne sposoby na komary, spray na komary, deet na komary, sposoby przeciw komarom, środek na komar, odstraszacz na komary, ultradźwiękowy odstraszacz komarów, ultradźwiękowy odstraszacz na komary, jak odstraszyć komary, jakim sposobem odstraszyć komary, komary odstraszanie)