Jak pozbyć się pcheł?

Jak pozbyć się pcheł?

Spędzasz popołudnie razem ze swoim czworonożnym przyjacielem. Dobrze się czujecie podczas zabawy którą wypełniacie wspólny czas. Nieoczekiwanie Twój zwierzak zaczyna się gwałtownie drapać po całym ciele. Drapanie nie ustaje a Ty nie wiesz co może być jego przyczyną. To tylko jeden ze scenariuszy jaki może Cię spotkać podczas kontaktu z szeroko występującym insektem zwanym pchłą. 

Identyfikacja.

Pchła należy do gatunku owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych. Przeciętnie jest niewielkich rozmiarów mieszczącym się w przedziale od 2 do 3 milimetrów. Cechuję się brązowo czerwonym ubarwieniem ciała, posiada aparat gębowy kłująco-ssący którym wypija krew ze swoich żywicieli. Na swój cel obiera najczęściej ludzi, psy, koty, myszy, szczury i inne ssaki oraz ptaki. Ciekawym faktem jest kwestia ilości wypijanej krwi przez tego pasożyta w ciągu doby, a może ona przekraczać dwudziestokrotność masy ciała samego pasożyta! Pchła pchle nierówna dlatego pchłą którą najczęściej spotkamy w naszym otoczeniu będzie pchła ludzka, psia lub kocia. Pamiętać należy o tym ze jest to raptem niewielki przekrój rodziny tych owadów do którego należy ponad 2000 różnych gatunków które zdominowały prawie wszystkie kontynenty. Podróżując razem z człowiekiem dotarły w miejsca na świecie do których same nigdy by nie zawędrowały dlatego należą też do gatunku kosmopolitycznego o bardzo dużym zasięgu geograficznym.

Problemy i przenoszone choroby.

Pchły pozostawiają po ugryzieniu małe czerwone punkty przypominające ukąszenie komara, nie wywołują one jednak opuchlizny. Zaczerwienione miejsca powodują swędzenie które może być wyjątkowo drażniące dla ludzi o wrażliwej skórze. W przypadku alergików swędzenie może utrzymywać się nawet przez 5 dni od ukąszenia. Niestety ale pchły są również nosicielami szeregu groźnych chorób. Przenoszą między innymi bakteryjną chorobę kociego pazura. Choroba którą ludzie się zarażają poprzez zadrapanie najczęściej młodego kociaka. Wywołuję ona gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych bóle głowy i zmęczenie. Nieodpowiednio leczona może doprowadzić do zapalenia mózgu oraz zapalenia szpiku kostnego. Pchły są również żywicielami pośrednimi dla psiego tasiemca który po dostaniu się do ludzkiego organizmu może doprowadzić do poważnych zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Szczególne komplikacje mogą pojawić się u dzieci zarażonych tym pasożytem. Warto przypomnieć sobie również trochę historii ponieważ pchły były główną przyczyną przenoszenia pałeczek dżumy podczas największej epidemii w dziejach ludzkości. Podczas "czarnej śmierci" panującej w XIV wiecznej Europie i Azji populacja ludzkości została zmniejszona z 450 milionów do 350 milionów ludzi. Populacja samej Europy zaś została zmniejszona o 30-60% w zależności od podawanych szacunków. 

Zwierzęta domowe.

Zwierzęta domowe zazwyczaj będą zdradzały oznaki odczuwania dyskomfortu w przypadku obecności pcheł na ich ciele. Częste gryzienie i drapanie nóg, brzucha czy tylnych części ciała zwierzaka może świadczyć o inwazji pasożytów. Dosyć uniwersalną metodą w walce z tymi insektami jest umieszczenie zwierzęcia w misce z wodą, pchły skierują się na ogon w celu szukania schronienia przed zatopieniem. Można się będzie wtedy ich pozbyć w szybki i bezinwazyjny sposób. W przypadku posiadania psa powinniśmy przeszukać miejsca w których śpi, je czy też przebywa z ludźmi, bowiem mogą one zawierać jaja i larwy pcheł które należy niezwłocznie usunąć. Jeżeli posiadają Państwo kota warto przeszukać wszystkie meble i szafki na których zwierzak wypoczywa. Kluczem do pozbycia się pcheł z domu czy też mieszkania jest regularne i częste przeglądanie tych miejsc. Zwierzę można zaopatrzeć w osobisty odstraszacz pcheł i kleszczy. To urządzenie skutecznie odstraszy pchły i kleszcze i jednocześnie pozwoli pozbyć się pcheł z domu.

Jak pozbyć się pcheł z domu?

Podczas zaciętej walki z tymi pasożytami pamiętajmy o częstym odkurzaniu zakurzonych i trudno dostępnych miejsc które mogą skrywać larwy pasożytów. Podczas odkurzania dywanów i dywaników zwróćmy uwagę na fakt iż wibrację mogą zmusić do ucieczki poukrywane  w nich pchły, powinniśmy być więc na to przygotowani. Pamiętajmy o częstym myciu podłóg i mebli, starając się zachować w naszym mieszkaniu nienaganną czystość. W przypadku posiadania zwierząt domowych należy zbierać ich sierść tak aby nie gromadziła się ona nam pod nogami. Firma odstraszanie.pl poleca skorzystanie również z ultradźwiękowych odstraszaczy pcheł. Ultradźwięki emitowane przez urządzenia są niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych, wywołują jednak poczucie dużego dyskomfortu u pcheł i wszelkiego rodzaju robactwa. Pchły zostają zmuszone do opuszczenia swoich siedlisk w skutek niemożliwości przebywania w jednym pomieszczeniu z urządzeniem emitującym ultradźwięki. Jest to metoda bezinwazyjna, bez użycia środków chemicznych i toksyn - które często nie mogą być użyte w wielu miejscach. Urządzenia wystarczy podłączyć do kontaktu i zapewnić im działanie przez 24 godziny siedem dni w tygodniu. Pierwsze efekty widać już po pierwszym tygodniu użytkowania, wszystkie pchły zostaną przepędzone do maksymalnie 6 tygodni od uruchomienia urządzeń. Poniżej znajdą Państwo kilka odstraszaczy ultradźwiękowych które mamy w swojej ofercie. 

Ultradźwiękowy odstraszacz pcheł i kleszczy

odstraszacz kleszczy i pcheł, tickless

Domowy odstraszacz pcheł Duo-Pro Pestrepeller


domowy odstraszacz kun
DIPTRÓN Fogger. Insektycyd.

DIPTRON Fogger na pluskwy - to bardzo mocny insektycyd. Jego uniwersalne działanie pozwala natychmiastowo pozbyć się pcheł w domach i mieszkaniach. Ma postaci wydajnego aerozolu- opakowanie wystarcza do dezynsekcji mieszkania o kubaturze ok. 80 m3. Preparat na pchły działa jako samoopróżniający się kartusz. Wyobrazić to sobie można jako działanie granatu dymnego. Po wciśnięciu do oporu przycisku insektycyd jest stale uwalniany aż do opróżnienia opakowania. W tym czasie nie należy przebywać w pobliżu insektycydu a po dezynsekcji wywietrzyć pomieszczenie. Przed użyciem należy zapoznać się szczegółowo z etykietą produktu.

preparat na pchły, środek na pchły, sposób na pchły
Preparat na pchły - uniwersalny środek owadobójczy
 
Preparat na pchły przeznaczony do wykonywania oprysków na owady. Środek owadobójczy stosuje się w stężeniu w ilości 100 ml/5l wody. Stosować jako roztwór wodny do malowania powierzchni lub w oprysku na owady za pomocą spryskiwacza ręcznego lub opryskiwaczem ciśnieniowym w przypadku większych powierzchni. Właściwości biobójcze uzyskujemy już po 2 godzinach od zastosowania środka na owady.

środek owadobójczy effect ultimum
 
Spray, środek na pchły w domu
 
Środek na pchły w domu Asplant Stop owadom domowym to spray w formie mikrokapsułek przeznaczony do zwalczania pcheł w pomieszczeniach. Zamknięcie preparatu w mikrokapsułkach powoduje, że zawarte w preparacie substancje czynne uwalniają się bardzo powoli przez specjalną membranę. Długie działanie zwiększa szansę zwalczenia nie tylko dorosłych pcheł ale również tych, które wyklują się dopiero z jajeczek.

środek na pchły w domu, preparat na pchły w domu

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(jak pozbyć się pcheł?, jak pozbyć się pcheł z domu, jak się pozbyć pcheł z domu, jak wytępić pchły, jak pozbyć się pcheł z mieszkania, jak się pozbyć pcheł, jak się pozbyć pcheł u psa, jak pozbyć się pcheł z domu domowymi sposobami, jak wytępić pchły z domu, preparaty na pchły, jak skutecznie pozbyć się pcheł, jak się pozbyć pcheł z mieszkania, jak wytępić pchły w domu, pchły w domu jak się pozbyć, sposób na pchły w domu, domowe sposoby na pchły w domu, pchły w domu zwalczanie, zwalczanie pcheł w domu, jak pozbyć się pcheł w domu domowe sposoby, pchły zwalczanie, sposoby na pchły, sposoby na pchły w domu)