Każdy z nas miał do czynienia ze sprzętem grającym. Czy to słuchawki, czy też głośniki wiadomo, że im lepszy głośnik tym lepsza jakość odtwarzanego dźwięku. To bardzo istotne również w przypadku samochodowych odstraszaczy kun.
Cóż ze specyfikacji urządzenia jeśli dźwięki, które przenosi nie są odtwarzane w odpowiedni sposób. Dlatego rekomendujemy wybór urządzeń wyposażonych w głośniki, gdyż one zdecydowanie lepiej radzą sobie z przenoszeniem modulowanej fali ultradźwiękowej niż płytka piezoelektryczna.
Bardzo ważne jest też to jak emitowane są ultradźwięki. Nie polecamy urządzeń emitujących stale tych samych zakresów ultradźwięków. Kuny nie przyzwyczają się do odstraszacza tylko gdy emitowany sygnał podzielony jest na frazy zróżnicowane w czasie działania urządzenia, charakteryzujące się różnymi częstotliwościami, natężeniem i ciśnieniem akustycznym.
Kuna atakowana jest ciągle przez zmienne fale ultradźwięku. Taka kakofonia na przez dłuższy czas jest nie do wytrzymania. Jednak coś takiego musi zostać zaprogramowane przez producenta. Jeśli zależy Ci na takim działaniu poszukuj odstraszaczy sterowanych przez wbudowane mikroprocesory.
Jak każde urządzenie podłączone do akumulatora odstraszacz kun rozładowuje akumulator. Jednakże biorąc pod uwagę niskie wartości poboru prądu tego typu urządzeń nie ma obaw o całkowite rozładowanie akumulatora jeśli samochód jest użytkowany. Najmocniejsze, a tym samym najskuteczniejsze odstraszacze kun mają pobór pradu na takim poziomie, że by rozładować całkowicie akumulator auto musiałoby stać niejeżdżone przez około miesiąc. Z uwagi na nisku pobór pradu wbudowane systemy wyłączania podczas jazdy są tutaj nieistotne, gdyż podczas jazdy za doładowanie akumulatora odpowiada alternator.
Jeśli auto użytkowane jest przynajmniej 2 razy w tygodniu, praca urządzenia nie będzie zauważalna. Nie ma obaw o rozładowanie akumulatora, gdyż urządzenia zaopatrzone są w bezpiecznik, który wyklucza takie zjawisko. Jeśli auto jest nieużytkowane przez dłuższy czas, wówczas polecamy zaopatrzenie się w zewnętrzne odstraszacze kun, lub
odstraszacz kun na parking, które zamontowane w garażu lub pod wiatą chronią parkowane auto.
Odstraszacz kun do samochodu - jak zamontować?
Często podczas odstraszania kun od samochodu pomija się właściwy montaż odstraszacza. Samo podłączenie odstraszacza samochodowego jest proste i tutaj zawsze należy kierować się instrukcją obsługi dołączonej do poszczególnych urządzeń. Istotne jest miejsce montażu oraz ilość użytych urządzeń wymaganych do zamontowania.
W przypadku samochodów typu SUV czy Jeep a więc tych o dużej przestrzeni komory silnika, oraz takich bez dolnej osłony silnika zaleca się użycie dwóch urządzeń lub
podwójnych odstraszaczy kun. Odstraszacze montujemy wówczas w okolicy chłodnicy i przy podszybiu. Każdy montaż powinien być poprzedzony inspekcją którędy kuna dostaje się do komory silnika. Warto montować odstraszacz właśnie w pobliżu takich miejsc. Polecane są również
zespolone odstraszacze kun posiadające 2 głośniki w jednym urządzeniu działające w przeciwnych kierunkach.
Przykładowy montaż dwóch urządzeń odstraszających kunyPrzykładowy montaż pojedynczego odstraszacza samochodowego na kunyPopularne odstraszacze kun do samochodu - Ranking wg. wybranych cech
Jaki odstraszacz do samochodu wybrać?
Decyzję pozostawiamy Tobie. Ty najlepiej wiesz, jaki samochód posiadasz. Według nas jednak najlepsze odstraszacze to skuteczne odstraszacze. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znalazłeś odpowiedź na swoje pytania, rozwiało się kilka wątpliwości i już wiesz jaki odstraszacz kun do samochodu kupić.
Ceny odstraszaczy kun są bardzo zbliżone do siebie - to wydatek średnio od 80 do 150 zł. Urządzenie jednak służy przez długi czas chroniąc Twoje auto przed znacznie większymi kosztami napraw. Jeśli jednak nadal potrzebujesz pomocy napisz lub zadzwoń do nas, a pomożemy wybrać to najlepsze rozwiązanie.